Slavíme úspěchy i v zámoří!

Slavíme úspěchy i v zámoří!

Dne 5.2.2019 převzal náš kolega Stanislav Galatík ocenění od společnosti EPRI při předávání cen „EPRI Nuclear Technology Transfer Awards“ ve městě Jacksonville v americkém státě Florida.

2018 Technology Transfer Awards

Pan Galatík pracuje na pozici specialisty realizace projektů a toto prestižní ocenění získal společně s kolegy ze společností ČEZ, a. s. a Ústav aplikované mechaniky Brno, s.r.o. za implementaci unikátní metody navařování Weld Overlay (WOL) na jaderných elektrárnách v České republice.

Výzkumný institut EPRI uděluje toto ocenění jednotlivým pracovníkům, kteří se zasloužili o přenos a uplatnění nových technologií na jaderných elektrárnách.


Unikátní metoda navařování

Metoda WOL se využívá pro zamezení korozního praskání pod napětím u heterogenních svarových spojů a již druhým rokem ji úspěšně používáme na Jaderné elektrárně Dukovany při opravách spojů na nátrubcích super havarijního napájení parogenerátorů.


EPRI

EPRI je nezávislá nezisková organizace, která provádí výzkum a vývoj v oblasti výroby, dodávky a využívání elektrické energie nejen ve Spojených státech, ale i na mezinárodní úrovni. Zaměřuje se na zlepšení kvality života tím, že zajišťuje bezpečnou, spolehlivou a cenově dostupnou elektrickou energii v souladu s ochranou životního prostředí.


Velice nás těší, že mohl být i náš kolega součástí takovéto významné události!