Jak zvládáme pandemii Covid-19

Jak zvládáme pandemii Covid-19

Opatření ke zmírnění dopadů pandemie Covid-19 bylo zavedeno i v ČEZ ENERGOSERVIS již několik. Na prvním místě je samozřejmě zdraví našich zaměstnanců, a tak i my děláme maximum pro to, abychom je před nákazou ochránili. Zároveň si dobře uvědomujeme, že jsou naši zaměstnanci klíčoví pro bezproblémový chod elektráren, které patří do kritické infrastruktury státu.

Ochranné pomůcky jsou nezbytností

Bezprostředně po zavedení povinnosti chránit si nos a ústa jsme začali s distribucí ústenek a respirátorů našim zaměstnancům. I přes složitou situaci na trhu se nám podařilo v krátké době zajistit dostatečné množství ochranných pomůcek, které pokrylo potřeby společnosti. Zároveň jsme v objektech ČEZ ENERGOSERVIS rozmístili dávkovače s dezinfekcí a zavedli jsme přísnější hygienická opatření.

Pro zamezení šíření nákazy je důležité omezit kontakt mezi zaměstnanci, a proto jsme zavedli opatření i v této oblasti. ČEZ ENERGOSERVIS umožňuje svým zaměstnancům využít práci z domova, tzv. „home office“, což mimo jiné oceňují i rodiče s malými dětmi. Dále byli pracovníci rozděleni do skupin, které se ve směnách střídají tak, aby nepřišli společně do kontaktu.

 

Vyšší zájem o finanční pomoc

ČEZ ENERGOSERVIS poskytuje svým zaměstnancům možnost bezúročné zápůjčky ze sociálního fondu, kterou lze využít k zajištění bytových potřeb nebo k překlenutí tíživé finanční či sociální situace. Řada domácností se teď s nelehkou finanční situací potýká, a tak je o tento benefit vyšší zájem než obvykle. Jsme rádi, že můžeme svým zaměstnancům ulehčit toto složité období a jsme připraveni je podporovat i nadále.

 

Každý z nás může přispět

Velká vlna solidarity a pomoci, která se šíří celou Českou republikou nenechala chladné ani naše zaměstnance. Velkým „hitem“ se stalo například šití roušek a hned několik kolegyň z našich řad vyrobilo roušky i pro své kolegyně a kolegy.

 

Děkujeme všem zaměstnancům za odvedenou práci v této mimořádné situaci a za dodržování pravidel, která umožňují bezproblémový chod společnosti.